A Bakonycsernyei Iskolásokért Alapítványt 1998-ban alapította a Bakonycsernyei Általános Iskola, valamint a szülői szervezet részéről Nochta Tiborné , az akkori SZMK elnök.
Az alapítvány célja többek között az oktatás anyagi, technikai feltételeinek a javítása, a rászoruló tanulók támogatása; osztálykirándulás, erdei iskola, tanulmányi kirándulás, táborozás szervezése, lebonyolítása.
- Az alapítvány kuratóriumának elnöke: Berze Attiláné
- Tagjai:
- Szvitek Ákosné
- Kalincsákné Kardos Bernadett
- Pánczél István
- Radocha Tünde
Alapítványként évek óta tudja fogadni a személyi jövedelemadó 1%-át.
Jelentősebb támogatások az Alapítvány részéről:
A korábbi évek felajánlásait az iskola sportpályájának aszfaltozására, színházlátogatás támogatására, és sportszervásárlására fordította az Alapítvány.
Az utóbbi évek jelentősebb projektjei :
- társadalmi munka szervezése az iskolai tantermek, folyosók festésére
- Balatonszepezdi Ifjúsági Tábor üzemeltetése
- Az iskola udvarának parkosítása, udvari bútorok festése
- Pavilonok vásárlása az iskolaudvarra
- Együttműködés az balatonszepezdi tábor 50. évfordulójára szervezett rendezvény lebonyolításában.
Pályázataink
Két jelentősebb pályázatot nyert az Alapítvány: 2014-ben működésre és szakmai program megvalósítására fordítható összeggel gyarapodott a szervezet, mintegy 2 500 000 forint értékben.
A "Testvértelepülési Vakáció" elnevezésű projekt keretében vendégül láttuk vajdasági és erdélyi testvértelepüléseink delegációit egy hat napos programon Bakonycsernyén és Balatonszepezden.
Legnagyobb siker azonban az Alapítvány történetében, MENŐ MENZÁK pályázat megnyerése, a Bakonycsernyei Általános Iskola gyermekei számára.
A projekt címe: Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok a Bakonycsernyei Általános Iskolában
A szerződött támogatás összege: 19 999 924 HUF
A támogatás mértéke (%-ban): 100%
Tervezett megvalósítási időszak: 2018.01.01. – 2019.01.31
Azonosító száma: EFOP-1.8.5-17-2017-00213
A projekt célja az egészséges életvitelhez szükséges tudás és készségek elsajátításának hatékony támogatása, ezzel az egészségmegőrzés, betegségmegelőzés érdekében a gyermekek étkezési kultúrájának, étkezési körülményeinek javítása, a várható élettartam és az egészségben eltöltött életévek számának növelése.
A gyermekek kiegyensúlyozott fejlődésének érdekében fontos, hogy a szülők bevonásával, azok tudatos táplálkozásra nevelésével és mozgás-gazdag életstílus kialakításával hozzájáruljunk a testi, lelki, szellemi fejlődés harmonikus megvalósulásához. Célunk továbbá, hogy a köznevelésben résztvevő gyermekek intézményi étkeztetésének tárgyi körülményeit úgy alakítsuk ki, hogy az hozzájáruljon az egészséges életmód elsajátításához szükséges készségek és ismeretek megszerzéséhez.
A projekt keretében beszerzésre kerül 3 db falra szerelhető ivókút, sor kerül az iskolai étkezéshez szükséges eszközfejlesztésre, a tankonyha fejlesztésére és a tankert kialakítására. Sor kerül 10 ismeretterjesztő és 10 szemléletformáló program megrendezésére.
A projekt megvalósítása alatt alkalmazásra kerül egy dietetikus szakember.
Célunk az egészséges életvitellel, életvezetéssel kapcsolatban olyan nagy mennyiségű, hiteles információ, és tudásbázis átadása, amely a gyermekek szemléletformálásának kialakulását nagyban elősegíti. Bízunk abban, hogy a szemléletformálás eredményeképp vásárlásaikban is tudatosabbak lesznek, odafigyelnek a környezetükben élők egészségére, egészséges táplálkozására és egészségtudatos magatartására.”
/ Részlet a szakmai beszámolóból/